O výrobci a nožích

Jmenuji se Filip Ondruška a výroba nožů je mým koníčkem, proto se Vám mohu zaručit, že každý můj nůž je vyroben od návrhu až k jedinečnému originálu výhradně ručně a od srdce pouze v mé dílně.

Nože vyrábím z pérové uhlíkové oceli a jejich rukojeti jsou téměř výhradně z přírodních materiálů, zejména ze dřeva, kosti, kůže a jeleního či srnčího parohu.

Použitá technologie a materiál umožňuje běžné použití nože jako např. zpracování potravy, řezání dřeva a jiných měkkých materiálů atd. Neumožňuje však extrémní namáhání jako je sekání, páčení, šroubování nebo řezání kovů.

Mé nože jsou určeny především všem milovníkům přírody, kteří se bez tohoto nejstaršího nástroje na svých toulkách či na lovu těžko obejdou.

Protože jsem příznivcem tradičních technologií a materiálů, vyžadují mé nože oproti těm moderním častější a pečlivější údržbu.

Nože, které mají svou duši, se Vám snažím nabízet za přijatelnou cenu, především proto, abych ve své téměř neziskové práci mohl i nadále pokračovat. Zároveň mě potěší, bude-li Vám některý z mých nožů dlouho a dobře sloužit.

Filip Ondruška


zpět na úvodní stránku
kontakt